Fairchild Semiconductor MV34509MP7
MV34509MP7 picture photo
Mfg. Part Number
MV34509MP7
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED SS GREEN CLEAR PCB 5MM
Datasheet Download
MV34509MP7.pdf
Availability of MV34509MP7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MV34509MP7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MV34509MP7
Internal Part NumberEIS-MV34509MP7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
SeriesMV3x50
PackagingBulk
ColorGreen
Wavelength - Peak565nm
ConfigurationSingle
Current20mA
Millicandela Rating150mcd
Viewing Angle-
Lens TypeTinted
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm
Voltage Rating2.2V
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MV34509MP7
Related LinksMV345, MV34509MP7 Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
MV34509MP7 Details Description
Related parts for MV34509MP7
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 47K OHM 20SOIC datasheet.pdf
IC USB CTLR 2.0 2-PORT AEC 56QFN datasheet.pdf
IC CCD SIGNAL PROCESSOR 176LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 450MA 1.05 OHM datasheet.pdf