United Chemi-Con MVE50VC22RMF60TP
MVE50VC22RMF60TP picture photo
Mfg. Part Number
MVE50VC22RMF60TP
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
MVE50VC22RMF60TP.pdf
Availability of MVE50VC22RMF60TP
QUANTITY
MVE50VC22RMF60TP Order Process
Ship out your order
Specifications of MVE50VC22RMF60TP
Internal Part NumberEIS-MVE50VC22RMF60TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMVE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)9.041 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current47mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.224" (5.70mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MVE50VC22RMF60TP
Related LinksMVE50VC2, MVE50VC22RMF60TP Datasheet, United Chemi-Con Distributor
MVE50VC22RMF60TP Details Description
Related parts for MVE50VC22RMF60TP
RES SMD 82K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 72POS 3A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 26AWG 15SAU 20CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOD IR RCVR 30KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf