United Chemi-Con MVE6.3VE682ML22TR
MVE6.3VE682ML22TR picture photo
Mfg. Part Number
MVE6.3VE682ML22TR
Brief Description
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD
Datasheet Download
MVE6.3VE682ML22TR.pdf
Availability of MVE6.3VE682ML22TR
QUANTITY
MVE6.3VE682ML22TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MVE6.3VE682ML22TR
Internal Part NumberEIS-MVE6.3VE682ML22TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
SeriesMVE
PackagingTray
Capacitance6800µF
Tolerance±20%
Voltage Rating6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)117 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.2A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MVE6.3VE682ML22TR
Related LinksMVE6.3VE, MVE6.3VE682ML22TR Datasheet, United Chemi-Con Distributor
MVE6.3VE682ML22TR Details Description
Related parts for MVE6.3VE682ML22TR
TERMINATOR SCSI-3 68 POS ACTIVE datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
TRIMMER 47K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 68 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 7.62MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RELAY SSR 530VAC/125A DC datasheet.pdf