United Chemi-Con MVH25VC47RMF80TP
MVH25VC47RMF80TP picture photo
Mfg. Part Number
MVH25VC47RMF80TP
Brief Description
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Datasheet Download
MVH25VC47RMF80TP.pdf
Availability of MVH25VC47RMF80TP
QUANTITY
MVH25VC47RMF80TP Order Process
Ship out your order
Specifications of MVH25VC47RMF80TP
Internal Part NumberEIS-MVH25VC47RMF80TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
SeriesMVH
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.3 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current68mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.303" (7.70mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MVH25VC47RMF80TP
Related LinksMVH25VC4, MVH25VC47RMF80TP Datasheet, United Chemi-Con Distributor
MVH25VC47RMF80TP Details Description
Related parts for MVH25VC47RMF80TP
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BOARD PROGRAMMING FOR ST7 datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC EMI FILTER ESD PROTECT 24CSP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.03A 320 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN M8 datasheet.pdf