United Chemi-Con MVH25VC47RMH63TP
MVH25VC47RMH63TP picture photo
Mfg. Part Number
MVH25VC47RMH63TP
Brief Description
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Datasheet Download
MVH25VC47RMH63TP.pdf
Availability of MVH25VC47RMH63TP
QUANTITY
MVH25VC47RMH63TP Order Process
Ship out your order
Specifications of MVH25VC47RMH63TP
Internal Part NumberEIS-MVH25VC47RMH63TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.3 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current68mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.248" (6.30mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MVH25VC47RMH63TP
Related LinksMVH25VC4, MVH25VC47RMH63TP Datasheet, United Chemi-Con Distributor
MVH25VC47RMH63TP Details Description
Related parts for MVH25VC47RMH63TP
CONN HEADER 3MM 10POS DUAL TIN datasheet.pdf
LED MOONSTONE COOL WHITE TO252-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 221K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 89MM datasheet.pdf