3M MW-3/16-BLACK
MW-3/16-BLACK picture photo
Mfg. Part Number
MW-3/16-BLACK
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSHRINK MULTI WALL 3/16-6" BL
Datasheet Download
MW-3/16-BLACK.pdf
Availability of MW-3/16-BLACK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MW-3/16-BLACK Order Process
Ship out your order
Specifications of MW-3/16-BLACK
Internal Part NumberEIS-MW-3/16-BLACK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MW-3/16-BLACK
Related LinksMW-3/1, MW-3/16-BLACK Datasheet, 3M Distributor
MW-3/16-BLACK Details Description
Related parts for MW-3/16-BLACK
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 4.02M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC PSE IEEE PD 28TQFN datasheet.pdf
EMI CHIP BEAD UH SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 2W datasheet.pdf
RJ45 CBL ASSY ETHERNET datasheet.pdf
220UF 16V 6,3X11 datasheet.pdf