ICCNEXERGY MWA065024B-11A
MWA065024B-11A picture photo
Mfg. Part Number
MWA065024B-11A
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Datasheet Download
MWA065024B-11A.pdf
Availability of MWA065024B-11A
QUANTITY
MWA065024B-11A Order Process
Ship out your order
Specifications of MWA065024B-11A
Internal Part NumberEIS-MWA065024B-11A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Other65W, 100W Series New Chip Version 25/Nov/2014
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesMWA065
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class II)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)3A
Power (Watts)65W
No Load Power Consumption500mW (Max)
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency91%
Operating Temperature0°C ~ 60°C
Output ConnectorDIN, 5 Pin
Size / Dimension5.02" L x 2.20" W x 1.37" H (127.6mm x 55.9mm x 34.8mm)
ApprovalsCB, CE, cTUVus
Power (Watts) - Max72W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length48" (1.22m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MWA065024B-11A
Related LinksMWA0650, MWA065024B-11A Datasheet, ICCNEXERGY Distributor
MWA065024B-11A Details Description
Related parts for MWA065024B-11A
IC OPAMP GP 152KHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
LASER BEAM STOP W/BASE 3X4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 47 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" TH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 57.6 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf