Macronix MX25L6455EMI-10G
MX25L6455EMI-10G picture photo
Mfg. Part Number
MX25L6455EMI-10G
Brief Description
IC FLASH 64MBIT 104MHZ 16SOP
Datasheet Download
MX25L6455EMI-10G.pdf
Availability of MX25L6455EMI-10G
QUANTITY
MX25L6455EMI-10G Order Process
Ship out your order
Specifications of MX25L6455EMI-10G
Internal Part NumberEIS-MX25L6455EMI-10G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package44
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesMXSMIO™
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size64M (8M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX25L6455EMI-10G
Related LinksMX25L645, MX25L6455EMI-10G Datasheet, Macronix Distributor
MX25L6455EMI-10G Details Description
Related parts for MX25L6455EMI-10G
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 8.08UH SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1900UF 450V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
MOSFET POWER 40V 12A D2PAK datasheet.pdf
INPUT MODULE 16 DIGITAL datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.5A 40 MOHM TH datasheet.pdf
MOD ATOP AUTO TELEMATIC datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf