Macronix MX25U3235EZNI-10G
MX25U3235EZNI-10G picture photo
Mfg. Part Number
MX25U3235EZNI-10G
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 104MHZ 8WSON
Datasheet Download
MX25U3235EZNI-10G.pdf
Availability of MX25U3235EZNI-10G
QUANTITY
MX25U3235EZNI-10G Order Process
Ship out your order
Specifications of MX25U3235EZNI-10G
Internal Part NumberEIS-MX25U3235EZNI-10G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMX25U(6435,3235)F Migrating from MX25U6435,3235E
3D ModelMX25U3235E 8-WSON.ibis
Standard Package570
SeriesMX25xxx35/36 - MXSMIO™
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size32M (4M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.65 V ~ 2 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX25U3235EZNI-10G
Related LinksMX25U323, MX25U3235EZNI-10G Datasheet, Macronix Distributor
MX25U3235EZNI-10G Details Description
Related parts for MX25U3235EZNI-10G
IC REG LDO 1.5V 0.3A SOT25 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.7V 0.4A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
PLUG 7POS 0 DEG BLK/YEL 5.3-6.5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf