Cree Inc. MX3SWT-A1-R250-0009F7
MX3SWT-A1-R250-0009F7 picture photo
Mfg. Part Number
MX3SWT-A1-R250-0009F7
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3200K 2SMD
Datasheet Download
MX3SWT-A1-R250-0009F7.pdf
Availability of MX3SWT-A1-R250-0009F7
QUANTITY
MX3SWT-A1-R250-0009F7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX3SWT-A1-R250-0009F7
Internal Part NumberEIS-MX3SWT-A1-R250-0009F7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesXLamp® MX-3S
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3200K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test84 lm (81 lm ~ 87 lm)
Current - Test115mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)10.7V
Lumens/Watt @ Current - Test68 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max175mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, Gull Wing, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package11°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX3SWT-A1-R250-0009F7
Related LinksMX3SWT-A1-, MX3SWT-A1-R250-0009F7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX3SWT-A1-R250-0009F7 Details Description
Related parts for MX3SWT-A1-R250-0009F7
IDC CABLE- AKC10G/ AE10M / AKC10 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 16DFN datasheet.pdf
CONN RECPT 90POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FEMALE LARGE BORE CRIMP CONTACT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 4.2K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 10ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FUSE 250A 690V DIN 2 GR datasheet.pdf