Cree Inc. MX3SWT-A1-R250-000B51
MX3SWT-A1-R250-000B51 picture photo
Mfg. Part Number
MX3SWT-A1-R250-000B51
Brief Description
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
Datasheet Download
MX3SWT-A1-R250-000B51.pdf
Availability of MX3SWT-A1-R250-000B51
QUANTITY
MX3SWT-A1-R250-000B51 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX3SWT-A1-R250-000B51
Internal Part NumberEIS-MX3SWT-A1-R250-000B51
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test97 lm (94 lm ~ 100 lm)
Current - Test115mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)10.7V
Lumens/Watt @ Current - Test79 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max175mA
Thermal Resistance of Package11°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX3SWT-A1-R250-000B51
Related LinksMX3SWT-A1-, MX3SWT-A1-R250-000B51 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX3SWT-A1-R250-000B51 Details Description
Related parts for MX3SWT-A1-R250-000B51
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 400MA 850 MOHM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf