Cree Inc. MX3SWT-A1-R250-000CDZ
MX3SWT-A1-R250-000CDZ picture photo
Mfg. Part Number
MX3SWT-A1-R250-000CDZ
Brief Description
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
Datasheet Download
MX3SWT-A1-R250-000CDZ.pdf
Availability of MX3SWT-A1-R250-000CDZ
QUANTITY
MX3SWT-A1-R250-000CDZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MX3SWT-A1-R250-000CDZ
Internal Part NumberEIS-MX3SWT-A1-R250-000CDZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test104 lm (100 lm ~ 107 lm)
Current - Test115mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)10.7V
Lumens/Watt @ Current - Test85 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max175mA
Thermal Resistance of Package11°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX3SWT-A1-R250-000CDZ
Related LinksMX3SWT-A1-, MX3SWT-A1-R250-000CDZ Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX3SWT-A1-R250-000CDZ Details Description
Related parts for MX3SWT-A1-R250-000CDZ
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 5POS .050 THRUHOLE datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf