Microchip Technology MX575ABA25M0000-TR
MX575ABA25M0000-TR picture photo
Mfg. Part Number
MX575ABA25M0000-TR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR SMD
Datasheet Download
MX575ABA25M0000-TR.pdf
Availability of MX575ABA25M0000-TR
QUANTITY
MX575ABA25M0000-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MX575ABA25M0000-TR
Internal Part NumberEIS-MX575ABA25M0000-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMX57
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX575ABA25M0000-TR
Related LinksMX575ABA2, MX575ABA25M0000-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
MX575ABA25M0000-TR Details Description
Related parts for MX575ABA25M0000-TR
RELAY SSR SCR 25A 660V PNL MNT datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HIGH/TYPE datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.062UF RADIAL datasheet.pdf
CTV 4C 4#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf