Cree Inc. MX6AWT-A1-R250-0009Z6
MX6AWT-A1-R250-0009Z6 picture photo
Mfg. Part Number
MX6AWT-A1-R250-0009Z6
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
Datasheet Download
MX6AWT-A1-R250-0009Z6.pdf
Availability of MX6AWT-A1-R250-0009Z6
QUANTITY
MX6AWT-A1-R250-0009Z6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX6AWT-A1-R250-0009Z6
Internal Part NumberEIS-MX6AWT-A1-R250-0009Z6
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test84 lm (81 lm ~ 87 lm)
Current - Test300mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.3V
Lumens/Watt @ Current - Test85 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX6AWT-A1-R250-0009Z6
Related LinksMX6AWT-A1-, MX6AWT-A1-R250-0009Z6 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX6AWT-A1-R250-0009Z6 Details Description
Related parts for MX6AWT-A1-R250-0009Z6
CONN HEADR BRKWAY .100 54POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 R/A datasheet.pdf
TIMER SS REPEAT CYCLE 11PIN datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
PC TERMINAL BLOCK 2POS BLACK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC DSP FLASH 256KX16 179-BGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf