Cree Inc. MX6AWT-A1-R250-000CB3
MX6AWT-A1-R250-000CB3 picture photo
Mfg. Part Number
MX6AWT-A1-R250-000CB3
Brief Description
LED XLAMP WHITE 2SMD
Datasheet Download
MX6AWT-A1-R250-000CB3.pdf
Availability of MX6AWT-A1-R250-000CB3
QUANTITY
MX6AWT-A1-R250-000CB3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX6AWT-A1-R250-000CB3
Internal Part NumberEIS-MX6AWT-A1-R250-000CB3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Color-
CCT (K)-
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test104 lm (100 lm ~ 107 lm)
Current - Test300mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.3V
Lumens/Watt @ Current - Test105 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX6AWT-A1-R250-000CB3
Related LinksMX6AWT-A1-, MX6AWT-A1-R250-000CB3 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX6AWT-A1-R250-000CB3 Details Description
Related parts for MX6AWT-A1-R250-000CB3
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC STARTLIGHT TO-220AB datasheet.pdf
RES MO 1W 4.3K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 14.5VWM 26.5VC DO204AC datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
MINIATURE LINEAR GUIDE datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf