Cree Inc. MX6AWT-H1-R250-0008B7
MX6AWT-H1-R250-0008B7 picture photo
Mfg. Part Number
MX6AWT-H1-R250-0008B7
Brief Description
LED XLAMP WHITE 2SMD
Datasheet Download
MX6AWT-H1-R250-0008B7.pdf
Availability of MX6AWT-H1-R250-0008B7
QUANTITY
MX6AWT-H1-R250-0008B7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX6AWT-H1-R250-0008B7
Internal Part NumberEIS-MX6AWT-H1-R250-0008B7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Color-
CCT (K)-
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test77 lm (74 lm ~ 81 lm)
Current - Test300mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.3V
Lumens/Watt @ Current - Test78 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX6AWT-H1-R250-0008B7
Related LinksMX6AWT-H1-, MX6AWT-H1-R250-0008B7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX6AWT-H1-R250-0008B7 Details Description
Related parts for MX6AWT-H1-R250-0008B7
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SERIAL 3V 14SOIC datasheet.pdf
ADD-A-RACK FOR UPRIGHT CAB RACK datasheet.pdf
FUSE 1400A 690V 3KN/110 AR UC datasheet.pdf
CONN CABLE FITTING PG21 IP68 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN +/-9VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 8HTSOP-J datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf