Cree Inc. MX6AWT-H1-R250-000AB4
MX6AWT-H1-R250-000AB4 picture photo
Mfg. Part Number
MX6AWT-H1-R250-000AB4
Brief Description
LED XLAMP WHITE 2SMD
Datasheet Download
MX6AWT-H1-R250-000AB4.pdf
Availability of MX6AWT-H1-R250-000AB4
QUANTITY
MX6AWT-H1-R250-000AB4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX6AWT-H1-R250-000AB4
Internal Part NumberEIS-MX6AWT-H1-R250-000AB4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Color-
CCT (K)-
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test91 lm (87 lm ~ 94 lm)
Current - Test300mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.3V
Lumens/Watt @ Current - Test92 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX6AWT-H1-R250-000AB4
Related LinksMX6AWT-H1-, MX6AWT-H1-R250-000AB4 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX6AWT-H1-R250-000AB4 Details Description
Related parts for MX6AWT-H1-R250-000AB4
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 20PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8.57K OHM 1% 20W datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 250MA 1.5 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 143MHZ 54BGA datasheet.pdf
IC AMPLIFIER DRIVER datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf