Cree Inc. MX6AWT-H1-R250-000AF5
MX6AWT-H1-R250-000AF5 picture photo
Mfg. Part Number
MX6AWT-H1-R250-000AF5
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD
Datasheet Download
MX6AWT-H1-R250-000AF5.pdf
Availability of MX6AWT-H1-R250-000AF5
QUANTITY
MX6AWT-H1-R250-000AF5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX6AWT-H1-R250-000AF5
Internal Part NumberEIS-MX6AWT-H1-R250-000AF5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4250K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test91 lm (87 lm ~ 94 lm)
Current - Test300mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.3V
Lumens/Watt @ Current - Test92 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX6AWT-H1-R250-000AF5
Related LinksMX6AWT-H1-, MX6AWT-H1-R250-000AF5 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX6AWT-H1-R250-000AF5 Details Description
Related parts for MX6AWT-H1-R250-000AF5
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.03A TO-92 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 46POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20SOIC datasheet.pdf
CHOKE TOROID 1.0MH 12A VERT datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf