Cree Inc. MX6SWT-H1-R250-000AA9
MX6SWT-H1-R250-000AA9 picture photo
Mfg. Part Number
MX6SWT-H1-R250-000AA9
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
Datasheet Download
MX6SWT-H1-R250-000AA9.pdf
Availability of MX6SWT-H1-R250-000AA9
QUANTITY
MX6SWT-H1-R250-000AA9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX6SWT-H1-R250-000AA9
Internal Part NumberEIS-MX6SWT-H1-R250-000AA9
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2850K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test91 lm (87 lm ~ 94 lm)
Current - Test60mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)20V
Lumens/Watt @ Current - Test76 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max175mA
Package / Case2-SMD, Gull Wing Tabs
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX6SWT-H1-R250-000AA9
Related LinksMX6SWT-H1-, MX6SWT-H1-R250-000AA9 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX6SWT-H1-R250-000AA9 Details Description
Related parts for MX6SWT-H1-R250-000AA9
SWITCH DIP SPST SEALED 1POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 12POS PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
IC PROG POWER MANAGER 16-SOIC datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 20.7A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 13MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 620PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf