Cree Inc. MX6SWT-H1-R250-000AZ6
MX6SWT-H1-R250-000AZ6 picture photo
Mfg. Part Number
MX6SWT-H1-R250-000AZ6
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
Datasheet Download
MX6SWT-H1-R250-000AZ6.pdf
Availability of MX6SWT-H1-R250-000AZ6
QUANTITY
MX6SWT-H1-R250-000AZ6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX6SWT-H1-R250-000AZ6
Internal Part NumberEIS-MX6SWT-H1-R250-000AZ6
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test91 lm (87 lm ~ 94 lm)
Current - Test60mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)20V
Lumens/Watt @ Current - Test76 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max175mA
Package / Case2-SMD, Gull Wing Tabs
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX6SWT-H1-R250-000AZ6
Related LinksMX6SWT-H1-, MX6SWT-H1-R250-000AZ6 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX6SWT-H1-R250-000AZ6 Details Description
Related parts for MX6SWT-H1-R250-000AZ6
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 9.5A ECH8 datasheet.pdf
RES SMD 556 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 10.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf