Cree Inc. MX6SWT-H1-R250-000DF7
MX6SWT-H1-R250-000DF7 picture photo
Mfg. Part Number
MX6SWT-H1-R250-000DF7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3200K 2SMD
Datasheet Download
MX6SWT-H1-R250-000DF7.pdf
Availability of MX6SWT-H1-R250-000DF7
QUANTITY
MX6SWT-H1-R250-000DF7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX6SWT-H1-R250-000DF7
Internal Part NumberEIS-MX6SWT-H1-R250-000DF7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3200K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test111 lm (107 lm ~ 114 lm)
Current - Test60mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)20V
Lumens/Watt @ Current - Test93 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max175mA
Package / Case2-SMD, Gull Wing Tabs
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX6SWT-H1-R250-000DF7
Related LinksMX6SWT-H1-, MX6SWT-H1-R250-000DF7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX6SWT-H1-R250-000DF7 Details Description
Related parts for MX6SWT-H1-R250-000DF7
CBL RIBN 15COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RELAY IMPULSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
CONN TAB 17-20AWG TIN PLTING datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.2A AXIAL datasheet.pdf