Cree Inc. MX6SWT-H1-R250-000DZ7
MX6SWT-H1-R250-000DZ7 picture photo
Mfg. Part Number
MX6SWT-H1-R250-000DZ7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
Datasheet Download
MX6SWT-H1-R250-000DZ7.pdf
Availability of MX6SWT-H1-R250-000DZ7
QUANTITY
MX6SWT-H1-R250-000DZ7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MX6SWT-H1-R250-000DZ7
Internal Part NumberEIS-MX6SWT-H1-R250-000DZ7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test111 lm (107 lm ~ 114 lm)
Current - Test60mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)20V
Lumens/Watt @ Current - Test93 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max175mA
Package / Case2-SMD, Gull Wing Tabs
Thermal Resistance of Package5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MX6SWT-H1-R250-000DZ7
Related LinksMX6SWT-H1-, MX6SWT-H1-R250-000DZ7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MX6SWT-H1-R250-000DZ7 Details Description
Related parts for MX6SWT-H1-R250-000DZ7
RES 453K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 50A IPAK datasheet.pdf
RES MO 1/2W 0.24 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
PROCESS METER 4-20MA/10VDC LCD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 8A 125V datasheet.pdf
SS LED ANNUN RECT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf