CTS Electronic Components MXO45-2C-25M1750
MXO45-2C-25M1750 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45-2C-25M1750
Brief Description
OSC XO 25.175MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45-2C-25M1750.pdf
Availability of MXO45-2C-25M1750
QUANTITY
MXO45-2C-25M1750 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45-2C-25M1750
Internal Part NumberEIS-MXO45-2C-25M1750
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMXO45(T) Series RoHS Cert
Standard Package50
TypeXO (Standard)
Frequency25.175MHz
Function-
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45-2C-25M1750
Related LinksMXO45-2C, MXO45-2C-25M1750 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45-2C-25M1750 Details Description
Related parts for MXO45-2C-25M1750
HEAT SHRINK BLK 1/2" X 25' datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A D2PAK datasheet.pdf
IC MPU MIPS-I 133MHZ 128QFP datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf