CTS Electronic Components MXO45-2C-80M0000
MXO45-2C-80M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45-2C-80M0000
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45-2C-80M0000.pdf
Availability of MXO45-2C-80M0000
QUANTITY
MXO45-2C-80M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45-2C-80M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45-2C-80M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMXO45(T) Series RoHS Cert
Standard Package50
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
Function-
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45-2C-80M0000
Related LinksMXO45-2C, MXO45-2C-80M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45-2C-80M0000 Details Description
Related parts for MXO45-2C-80M0000
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP datasheet.pdf
IC XDCP SGL 100TAP 1K 8-TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SOP datasheet.pdf
IC BCD-TO-DEC DECODER/DVR 16SO datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
24CIR MTA156 EDGE CONN LF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RECEPT 45POS PLUG datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE IR 5V 40KHZ datasheet.pdf