CTS Electronic Components MXO45-3C-10M0000
MXO45-3C-10M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45-3C-10M0000
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45-3C-10M0000.pdf
Availability of MXO45-3C-10M0000
QUANTITY
MXO45-3C-10M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45-3C-10M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45-3C-10M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMXO45(T) Series RoHS Cert
Standard Package50
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
Function-
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45-3C-10M0000
Related LinksMXO45-3C, MXO45-3C-10M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45-3C-10M0000 Details Description
Related parts for MXO45-3C-10M0000
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 8CH 20-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 2.05M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.42KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 3.2K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
PV datasheet.pdf
MARKER NUMBER OUTDOOR 5 datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf