CTS Electronic Components MXO45-3C-19M6608
MXO45-3C-19M6608 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45-3C-19M6608
Brief Description
OSC XO 19.6608MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45-3C-19M6608.pdf
Availability of MXO45-3C-19M6608
QUANTITY
MXO45-3C-19M6608 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45-3C-19M6608
Internal Part NumberEIS-MXO45-3C-19M6608
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMXO45(T) Series RoHS Cert
Standard Package50
TypeXO (Standard)
Frequency19.6608MHz
Function-
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45-3C-19M6608
Related LinksMXO45-3C, MXO45-3C-19M6608 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45-3C-19M6608 Details Description
Related parts for MXO45-3C-19M6608
IC 10BIT 38 KSPS ADC S/O 20-SOIC datasheet.pdf
CHOKE COM MODE ULTRA HC 160 OHMS datasheet.pdf
IC LVDS QUAD DIFF DVR 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN +/-12V datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 2CH 6A 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 35 OHM SMD datasheet.pdf