CTS Electronic Components MXO45HS-2C-33M0000
MXO45HS-2C-33M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HS-2C-33M0000
Brief Description
OSC XO 33.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HS-2C-33M0000.pdf
Availability of MXO45HS-2C-33M0000
QUANTITY
MXO45HS-2C-33M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HS-2C-33M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HS-2C-33M0000
TypeXO (Standard)
Frequency33MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HS-2C-33M0000
Related LinksMXO45HS-2, MXO45HS-2C-33M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HS-2C-33M0000 Details Description
Related parts for MXO45HS-2C-33M0000
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC CUSTOM datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 1.7KVAC QC TERM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf