CTS Electronic Components MXO45HS-2C-44M0000
MXO45HS-2C-44M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HS-2C-44M0000
Brief Description
OSC XO 44.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HS-2C-44M0000.pdf
Availability of MXO45HS-2C-44M0000
QUANTITY
MXO45HS-2C-44M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HS-2C-44M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HS-2C-44M0000
TypeXO (Standard)
Frequency44MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HS-2C-44M0000
Related LinksMXO45HS-2, MXO45HS-2C-44M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HS-2C-44M0000 Details Description
Related parts for MXO45HS-2C-44M0000
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC 1.5KE datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 900MA 160 MOHM TH datasheet.pdf
LED COOL WHT CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES SMD 1.58 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
BASED LED BA9S YELLOW datasheet.pdf
CABLE MALE-FEMALE/FEMALE 6POS 1' datasheet.pdf
SL-RLS21MN PLAST 2N/C+1N/O NPT datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
REPLACEMENT ELASTIC RER1.25-S6-X datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
HPI 2.0MM,HSG,3POS,BLACK datasheet.pdf