CTS Electronic Components MXO45HS-3C-12M2880
MXO45HS-3C-12M2880 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HS-3C-12M2880
Brief Description
OSC XO 12.288MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HS-3C-12M2880.pdf
Availability of MXO45HS-3C-12M2880
QUANTITY
MXO45HS-3C-12M2880 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HS-3C-12M2880
Internal Part NumberEIS-MXO45HS-3C-12M2880
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)