CTS Electronic Components MXO45HSLV-2I-20M0000
MXO45HSLV-2I-20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HSLV-2I-20M0000
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45HSLV-2I-20M0000.pdf
Availability of MXO45HSLV-2I-20M0000
QUANTITY
MXO45HSLV-2I-20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HSLV-2I-20M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HSLV-2I-20M0000
FamilyOscillators
SeriesMXO45HSLV
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)17mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HSLV-2I-20M0000
Related LinksMXO45HSLV-, MXO45HSLV-2I-20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HSLV-2I-20M0000 Details Description
Related parts for MXO45HSLV-2I-20M0000
IDC CABLE - MKR60K/MC60M/MCE60K datasheet.pdf
IC POT DUAL DGTL 256TAP 14-TSSOP datasheet.pdf
20 PIN INTRA-SWITCH datasheet.pdf
IC PLL FREQUENCY SYNTH 20-LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" STACKER datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PAC-ABS8-RV24-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf