CTS Electronic Components MXO45HST-2C-29M4912
MXO45HST-2C-29M4912 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-2C-29M4912
Brief Description
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45HST-2C-29M4912.pdf
Availability of MXO45HST-2C-29M4912
QUANTITY
MXO45HST-2C-29M4912 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-2C-29M4912
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-2C-29M4912
TypeXO (Standard)
Frequency29.4912MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-2C-29M4912
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-2C-29M4912 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-2C-29M4912 Details Description
Related parts for MXO45HST-2C-29M4912
FUSE BOARD MNT 800MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS 1.5MM R/A SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 380MA 500 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
SURFACE BELT 1X18" A CRS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RJ11 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
TV 5C 5#16 SKT PLUG datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 68PF 1KV 5% RADIAL datasheet.pdf