CTS Electronic Components MXO45HST-2C-33M0000
MXO45HST-2C-33M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-2C-33M0000
Brief Description
OSC XO 33.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HST-2C-33M0000.pdf
Availability of MXO45HST-2C-33M0000
QUANTITY
MXO45HST-2C-33M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-2C-33M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-2C-33M0000
TypeXO (Standard)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-2C-33M0000
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-2C-33M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-2C-33M0000 Details Description
Related parts for MXO45HST-2C-33M0000
CABLE FIBER OPTIC 2.0 METERS datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID datasheet.pdf
IC TXRX SGL RS232 3-5.5V 16TSSOP datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 14VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 142 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN ARRAY 315POS T/H datasheet.pdf
MICRO 31C P /33 WHT 18" NI datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf