CTS Electronic Components MXO45HST-2C-33M3300
MXO45HST-2C-33M3300 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-2C-33M3300
Brief Description
OSC XO 33.33MHZ HCMOS TTL PC PIN
Datasheet Download
MXO45HST-2C-33M3300.pdf
Availability of MXO45HST-2C-33M3300
QUANTITY
MXO45HST-2C-33M3300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-2C-33M3300
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-2C-33M3300
TypeXO (Standard)
Frequency33.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-2C-33M3300
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-2C-33M3300 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-2C-33M3300 Details Description
Related parts for MXO45HST-2C-33M3300
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2K FLASH 8DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT LOW SC70-5 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
19+19 WAY HORIZ PIN HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
TV 10C 8#22D 2#8(QUAD) PIN REC datasheet.pdf
22000UF 25V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf