CTS Electronic Components MXO45HST-2C-80M0000
MXO45HST-2C-80M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-2C-80M0000
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45HST-2C-80M0000.pdf
Availability of MXO45HST-2C-80M0000
QUANTITY
MXO45HST-2C-80M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-2C-80M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-2C-80M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystal Clock Oscillators
RoHS InformationMX045HS(T) Series RoHS CertMXO45HS(T)LV Series RoHS Cert
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45HS
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-2C-80M0000
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-2C-80M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-2C-80M0000 Details Description
Related parts for MXO45HST-2C-80M0000
VARISTOR 95V 250A 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 400MA 1.83 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf