CTS Electronic Components MXO45HST-2I-10M0000
MXO45HST-2I-10M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-2I-10M0000
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HST-2I-10M0000.pdf
Availability of MXO45HST-2I-10M0000
QUANTITY
MXO45HST-2I-10M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-2I-10M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-2I-10M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45HXT
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-2I-10M0000
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-2I-10M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-2I-10M0000 Details Description
Related parts for MXO45HST-2I-10M0000
MOSFET N-CH 650V 20.7A TO-247 datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FILTER RFI POWER LINE .250 3A datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.78 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 15POS .127M datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf