CTS Electronic Components MXO45HST-2I-2M5000
MXO45HST-2I-2M5000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-2I-2M5000
Brief Description
OSC XO 2.5MHZ HCMOS TTL PC PIN
Datasheet Download
MXO45HST-2I-2M5000.pdf
Availability of MXO45HST-2I-2M5000
QUANTITY
MXO45HST-2I-2M5000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-2I-2M5000
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-2I-2M5000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45HXT
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency2.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-2I-2M5000
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-2I-2M5000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-2I-2M5000 Details Description
Related parts for MXO45HST-2I-2M5000
IDC CABLE - MCS40K/MC40G/MCS40K datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
LEAD TEST ALLIG CLIP RED 144" datasheet.pdf