CTS Electronic Components MXO45HST-3C-18M4320
MXO45HST-3C-18M4320 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-3C-18M4320
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45HST-3C-18M4320.pdf
Availability of MXO45HST-3C-18M4320
QUANTITY
MXO45HST-3C-18M4320 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-3C-18M4320
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-3C-18M4320
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystal Clock Oscillators
RoHS InformationMX045HS(T) Series RoHS CertMXO45HS(T)LV Series RoHS Cert
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45HS
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-3C-18M4320
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-3C-18M4320 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-3C-18M4320 Details Description
Related parts for MXO45HST-3C-18M4320
JACKSCREW SLOTTED 1PKG=2SCREWS datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 5.3"L X 5.1"W datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 40A D-55 datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.3W AB 32TQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf