CTS Electronic Components MXO45HST-3C-8M0000
MXO45HST-3C-8M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-3C-8M0000
Brief Description
OSC XO 8.000MHZ HCMOS TTL PC PIN
Datasheet Download
MXO45HST-3C-8M0000.pdf
Availability of MXO45HST-3C-8M0000
QUANTITY
MXO45HST-3C-8M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-3C-8M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-3C-8M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystal Clock Oscillators
RoHS InformationMX045HS(T) Series RoHS CertMXO45HS(T)LV Series RoHS Cert
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45HS
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency8MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-3C-8M0000
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-3C-8M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-3C-8M0000 Details Description
Related parts for MXO45HST-3C-8M0000
IC FPGA 700 I/O 900FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES MO 1W 10K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 5NS 100TQFP datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
ID SENSOR RFID MODULE datasheet.pdf
RES 3M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
15000UF 420V 90X220MM 85C 2000H datasheet.pdf