CTS Electronic Components MXO45HST-5C-12M0000
MXO45HST-5C-12M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-5C-12M0000
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HST-5C-12M0000.pdf
Availability of MXO45HST-5C-12M0000
QUANTITY
MXO45HST-5C-12M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-5C-12M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-5C-12M0000
FamilyOscillators
SeriesMXO45HXT
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-5C-12M0000
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-5C-12M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-5C-12M0000 Details Description
Related parts for MXO45HST-5C-12M0000
IC 4.35V P-P 10% TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 80MA SC70-5 datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 3.6A 10DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 25V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS 1MM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf