CTS Electronic Components MXO45HSTLV-2I-20M0000
MXO45HSTLV-2I-20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HSTLV-2I-20M0000
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45HSTLV-2I-20M0000.pdf
Availability of MXO45HSTLV-2I-20M0000
QUANTITY
MXO45HSTLV-2I-20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HSTLV-2I-20M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45HSTLV-2I-20M0000
FamilyOscillators
SeriesMXO45HSTLV
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)17mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HSTLV-2I-20M0000
Related LinksMXO45HSTLV, MXO45HSTLV-2I-20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HSTLV-2I-20M0000 Details Description
Related parts for MXO45HSTLV-2I-20M0000
FUSE BRD MNT 1.5A 63VAC/VDC 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ 8SO datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 28-QFN datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 46POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
MCU RESET CIRCUIT SOT23-8 datasheet.pdf
CAP MICA 160PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 3% 400VDC RAD datasheet.pdf