CTS Electronic Components MXO45LV-2I-12M0000
MXO45LV-2I-12M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45LV-2I-12M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45LV-2I-12M0000.pdf
Availability of MXO45LV-2I-12M0000
QUANTITY
MXO45LV-2I-12M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45LV-2I-12M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45LV-2I-12M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45LV
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)17mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45LV-2I-12M0000
Related LinksMXO45LV-2, MXO45LV-2I-12M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45LV-2I-12M0000 Details Description
Related parts for MXO45LV-2I-12M0000
CONN HEADR INVRTD 128POS STR datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 5V 16A SMD datasheet.pdf
IC FIFO 512X18 SYNC 10NS 68-PLCC datasheet.pdf
SCREEN BRAID ADPTR BAND 10SL datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
BAG 12X24" STATIC SHIELD datasheet.pdf
O-RING- SILICONE 20.0 X 1.5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 51POS CBL PIN YLW datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA3070 23MM WHT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT SKT datasheet.pdf