CTS Electronic Components MXO45LV-2I-12M0000
MXO45LV-2I-12M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45LV-2I-12M0000
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45LV-2I-12M0000.pdf
Availability of MXO45LV-2I-12M0000
QUANTITY
MXO45LV-2I-12M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45LV-2I-12M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45LV-2I-12M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45LV
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)17mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45LV-2I-12M0000
Related LinksMXO45LV-2, MXO45LV-2I-12M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45LV-2I-12M0000 Details Description
Related parts for MXO45LV-2I-12M0000
CONN HDR 50 PIN GOLD VERT PCB datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 100' datasheet.pdf
RF MODULATOR QUADPHASE 4-8GHZ datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 111MA 3.6 OHM datasheet.pdf
RES SMD 44.38K OHM 1% 0.3W 2010 datasheet.pdf