CTS Electronic Components MXO45LV-2I-4M9152
MXO45LV-2I-4M9152 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45LV-2I-4M9152
Brief Description
OSC XO 4.9152MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45LV-2I-4M9152.pdf
Availability of MXO45LV-2I-4M9152
QUANTITY
MXO45LV-2I-4M9152 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45LV-2I-4M9152
Internal Part NumberEIS-MXO45LV-2I-4M9152
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45LV
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency4.9152MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)17mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45LV-2I-4M9152
Related LinksMXO45LV-, MXO45LV-2I-4M9152 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45LV-2I-4M9152 Details Description
Related parts for MXO45LV-2I-4M9152
CABLE COAXIAL RG58C 20AWG 100' datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DRIVER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.7KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
ENC DISC30J NEMA1 RED datasheet.pdf
SFD25M5 8GB SLC datasheet.pdf
10UF 400V 12,5X30MM 85C 15000H datasheet.pdf