CTS Electronic Components MXO45T-2I-10M0000
MXO45T-2I-10M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45T-2I-10M0000
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45T-2I-10M0000.pdf
Availability of MXO45T-2I-10M0000
QUANTITY
MXO45T-2I-10M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45T-2I-10M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45T-2I-10M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45T
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45T-2I-10M0000
Related LinksMXO45T-2, MXO45T-2I-10M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45T-2I-10M0000 Details Description
Related parts for MXO45T-2I-10M0000
SNAP LOCK PIN 0.531" NYLON NRTL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 150PS .050" SLD datasheet.pdf
ENCODER MINI 32CPR 20.3X6MM datasheet.pdf
MINI MLC PLUG HSG ASSY 7P datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED PANEL IND RED DIFF SNAP-IN datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf