Omron Automation & Safety MYA-LB12 AC100/110
MYA-LB12 AC100/110 picture photo
Mfg. Part Number
MYA-LB12 AC100/110
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
RELAY POWER 110V
Datasheet Download
MYA-LB12 AC100/110.pdf
Availability of MYA-LB12 AC100/110
QUANTITY
MYA-LB12 AC100/110 Order Process
Ship out your order
Specifications of MYA-LB12 AC100/110
Internal Part NumberEIS-MYA-LB12 AC100/110
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
SeriesMYA
PackagingBulk
Relay Type-
Coil Type-
Coil Current-
Coil Voltage110VAC
Contact Form-
Contact Rating (Current)-
Switching Voltage-
Turn On Voltage (Max)-
Turn Off Voltage (Min)-
Operate Time-
Release Time-
Features-
Mounting Type-
Termination Style-
Contact Material-
Coil Power-
Coil Resistance-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MYA-LB12 AC100/110
Related LinksMYA-LB12 , MYA-LB12 AC100/110 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MYA-LB12 AC100/110 Details Description
Related parts for MYA-LB12 AC100/110
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO -2.5V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
LED RED-ORANGE 700MA SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
BUZZER 30-120VDC/AC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
CABLE SEAL 6MM2 FOR BF1 HOLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A U8FL datasheet.pdf
RING LT LOWANGLE WHITE OD208MM datasheet.pdf
CTV 8C 8#8(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
TV 8C 8#20 SKT PLUG datasheet.pdf
60V SOT223 N-channel enhancement mode MOSFET IC datasheet.pdf