TDK Corporation MZA1210D241C
MZA1210D241C picture photo
Mfg. Part Number
MZA1210D241C
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
BEAD FERRITE ARRAY 240 OHM 0504
Datasheet Download
MZA1210D241C.pdf
Availability of MZA1210D241C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MZA1210D241C Order Process
Ship out your order
Specifications of MZA1210D241C
Internal Part NumberEIS-MZA1210D241C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMZA
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency240 Ohm @ 100MHz
Current Rating50mA
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Filter TypeDifferential Mode - 2 Line Array
Package / Case0504 (1210 Metric), Array, 4 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.024" (0.60mm)
Size / Dimension0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MZA1210D241C
Related LinksMZA121, MZA1210D241C Datasheet, TDK Corporation Distributor
MZA1210D241C Details Description
Related parts for MZA1210D241C
IDC CABLE - HKR40H/AE40G/HPL40H datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV DARLINGTON 8-SO datasheet.pdf
IC PLL BUILDING BLOCK 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 2.5KV NP0 2325 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
INSERT FEMALE 24POS+1GND IDC datasheet.pdf