TDK Corporation MZA2010D241C
MZA2010D241C picture photo
Mfg. Part Number
MZA2010D241C
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
BEAD FERRITE ARRAY 240 OHM 2010
Datasheet Download
MZA2010D241C.pdf
Availability of MZA2010D241C
QUANTITY
MZA2010D241C Order Process
Ship out your order
Specifications of MZA2010D241C
Internal Part NumberEIS-MZA2010D241C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMZA
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency240 Ohm @ 100MHz
Current Rating50mA
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.024" (0.60mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MZA2010D241C
Related LinksMZA201, MZA2010D241C Datasheet, TDK Corporation Distributor
MZA2010D241C Details Description
Related parts for MZA2010D241C
FERRITE 4A 270 OHMS 2220 SMD datasheet.pdf
FUSE IND T-DELAY 17.5A 600VAC/DC datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.049" (1.25mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M4 datasheet.pdf
RES 4K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 17POS INLINE SKT datasheet.pdf
MICRO 15C P 6" YEL NI datasheet.pdf
CAP CER 430PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf