TDK Corporation MZA3216Y121B
MZA3216Y121B picture photo
Mfg. Part Number
MZA3216Y121B
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
BEAD FERRITE ARRAY 120 OHM 1206
Datasheet Download
MZA3216Y121B.pdf
Availability of MZA3216Y121B
QUANTITY
MZA3216Y121B Order Process
Ship out your order
Specifications of MZA3216Y121B
Internal Part NumberEIS-MZA3216Y121B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMZA
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating250mA
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MZA3216Y121B
Related LinksMZA321, MZA3216Y121B Datasheet, TDK Corporation Distributor
MZA3216Y121B Details Description
Related parts for MZA3216Y121B
IC OPAMP CFA 100MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 5/8"7/16-20 UNF 5V datasheet.pdf
RES SMD 5.42KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK SPDT SLOW ACT datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
D SUB FE PCR 8W8_75 OHMS S4_M3 S datasheet.pdf