ON Semiconductor N01L63W2AB25I
N01L63W2AB25I picture photo
Mfg. Part Number
N01L63W2AB25I
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 1MBIT 70NS 48BGA
Datasheet Download
N01L63W2AB25I.pdf
Availability of N01L63W2AB25I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
N01L63W2AB25I Order Process
Ship out your order
Specifications of N01L63W2AB25I
Internal Part NumberEIS-N01L63W2AB25I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 14/Apr/2010
Standard Package480
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size1M (64K x 16)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-LFBGA
Supplier Device Package48-BGA (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N01L63W2AB25I
Related LinksN01L63, N01L63W2AB25I Datasheet, ON Semiconductor Distributor
N01L63W2AB25I Details Description
Related parts for N01L63W2AB25I
IC RESET N-CH OD 5.8V 5SSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 50MA SYNC 8MSOP datasheet.pdf
24P MTA156 CONN ASSY LF datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 6KW 200V datasheet.pdf
CBL 27POS 0.5MM JMPR TYPE D 9" datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED AMBER 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IND 2.2UH 20% SMD datasheet.pdf