Tripp Lite N125-007-GY
N125-007-GY picture photo
Mfg. Part Number
N125-007-GY
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
PATCH CABLE RJ45 M/M GRAY 7'
Datasheet Download
N125-007-GY.pdf
Availability of N125-007-GY
QUANTITY
N125-007-GY Order Process
Ship out your order
Specifications of N125-007-GY
Internal Part NumberEIS-N125-007-GY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCables and Connectivity Portfolio
RoHS InformationDeclaration of Conformity
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
Series-
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length7.00' (2.12m)
ShieldingShielded
ColorGray
FeaturesMolded Plugs
StyleCat6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N125-007-GY
Related LinksN125-, N125-007-GY Datasheet, Tripp Lite Distributor
N125-007-GY Details Description
Related parts for N125-007-GY
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 7POS datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf